Bosanskohercegovački reprezentativac Amar Dedić ovih dana boravi u Seattleu sa Zmajevima, a zanimljiva priča stigla je upravo iz bosanske zajednice u ovom američkom gradu.
Nihat Rahić na svom Facebook profilu podijelio je emotivno iskustvo sa džuma-namaza u Bosanskoj džamiji u Seattleu, gdje je sasvim slučajno sjedio pored jednog od najboljih fudbalera reprezentacije Bosne i Hercegovine.
Kako je napisao, tokom namaza nije odmah shvatio o kome je riječ.
"Danas, na Dzuma namaz u Bosanskoj dzamiji u Seattle, sjedim u safu, moji sinovi na lijevoj strani od mene, a na desnoj do mene mlad i lijep momak u zelenoj majici. Vidim da sam ga negdje vidjao, ali neznam gdje. Mladji moj sin Emir me dodiruje rukom i pita me, poznajes li ga, to je nas dijamant, zmaj i najbolji odbrambeni igrac BiH reprezentacije AMAR DEDIC."
Nakon završetka džuma-namaza, Rahić je upoznao i Dedićeve roditelje te im čestitao na uspjehu njihovog sina, a zajedničku fotografiju podijelio je sa svojim prijateljima uz poruku:
"Poslije Dzume upoznam mu i roditelje, cestitam im na uspjeh svoga djeteta i pade i ova fotka koju dijelim sa vama. Selam iz Seattle…"
Reprezentacija Bosne i Hercegovine trenutno se nalazi u Seattleu uoči utakmice šesnaestine finala Svjetskog prvenstva protiv selekcije Sjedinjenih Američkih Država, koja je na rasporedu 1. jula.