Legendarni Amerikanac o Zmajevima: Bolje im je da ne dolaze u San Francisco!
BIVŠI REPREZENTATIVAC

Legendarni američki golman i nekadašnji kapiten reprezentacije Sjedinjenih Američkih Država Tim Howard komentarisao je poraz svoje selekcije od Turske, ali je najveću pažnju privukla poruka koju je uputio Bosni i Hercegovini uoči međusobnog duela u osmini finala Svjetskog prvenstva.

Howard smatra da poraz od Turske nije razlog za zabrinutost, već da je donio mnogo pozitivnih stvari američkoj reprezentaciji.

"Poraz je sasvim u redu. Zapravo, odlična je stvar. Turska je sada u avionu za svoju zemlju, a naši momci će se probuditi bez potrebe da navijaju alarm. Znate šta smo dobili? Naša četiri najbolja igrača očistila su žute kartone, najbolji nogometaš odigrao je 30 minuta i izgledao odlično, a igrači koji možda nikada ranije nisu nastupili na Svjetskom prvenstvu dobili su vrijedne minute. Uz to, ovakve teške utakmice mnogo znače za razvoj ekipe. Odigrati kvalitetan meč, a ne ostvariti rezultat koji ti u suštini nije presudan, za mene je uspjeh."

Dodao je da smatra kako je američka javnost pretjerano burno reagovala nakon poraza.

"Snaga Svjetskog prvenstva je nevjerovatna. Igramo toliko dobro da su ljudi odmah počeli govoriti: 'O, Bože, nećemo osvojiti prvenstvo jer smo izgubili jednu utakmicu.' Mi smo sasvim dobro. Sve je pod kontrolom."

Ipak, najviše pažnje izazvale su njegove riječi kada je govorio o narednom protivniku, reprezentaciji Bosne i Hercegovine.

"A Bosna? Pa... Landon i ja ćemo još razgovarati o tome. Ali iskreno, bolje im je da ni ne sjedaju u avion za San Francisco, jer će reprezentacija SAD-a učiniti sve da ih propisno razbije, zapet će protiv njih", poručio je Howard.

Duel Bosne i Hercegovine i Sjedinjenih Američkih Država igra se u noći sa srijede na četvrtak od 2:00 sata po našem vremenu u San Franciscu, a nakon ovakve izjave nekadašnjeg kapitena američke reprezentacije nema sumnje da će ovaj susret dobiti dodatnu dozu tenzije i motiva za obje selekcije.