Memić nakon pobjede nad Katarom: Idemo dalje pisati historiju!
IZJAVA

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine odradila je svoj dio posla na Svjetskom prvenstvu. Zmajevi su u posljednjem kolu grupne faze savladali Katar rezultatom 3:1 i tako osvojili važne bodove u borbi za plasman u nokaut fazu takmičenja.

Izabranici Sergeja Barbareza grupnu fazu završili su na trećem mjestu, a sada čekaju rasplet ostalih utakmica kako bi saznali da li će se naći među osam najboljih trećeplasiranih selekcija koje nastavljaju takmičenje.

Nakon susreta svoje utiske podijelio je Amar Memić, koji nije krio oduševljenje atmosferom i podrškom koju su Zmajevi imali u Seattleu.

Memić: Kao da smo igrali kod kuće

"Nestvaran je osjećaj. Ovdje je bilo kao da igramo pred domaćom publikom, a nalazimo se u Americi. Nevjerovatno sam ponosan na sebe i sve momke. Zahvalan sam svima koji su bili uz nas", rekao je Memić.

Posebnu zahvalnost uputio je navijačima Bosne i Hercegovine koji su tokom cijelog susreta pružali veliku podršku reprezentaciji.

"Veliko hvala navijačima. Nadam se da će nas podržati i u narednoj utakmici. Idemo dalje pisati historiju, jer mislim da možemo."

Priželjkuje duel sa Amerikancima

Bosna i Hercegovina sada čeka potvrdu plasmana u šesnaestinu finala, a jedan od mogućih protivnika je domaćin prvenstva, selekcija Sjedinjenih Američkih Država.

Memić ne krije da bi upravo takav rasplet volio vidjeti.

"Volio bih da u nokaut fazi igramo protiv Amerike. Ali, ko god bude rival, mislim da možemo dati maksimum", poručio je bh. reprezentativac.

Zmajevi su pobjedom nad Katarom ostali na korak od historijskog uspjeha, a navijači širom Bosne i Hercegovine sada s nestrpljenjem čekaju konačan rasplet grupne faze.